Таа сезона Ливерпул ја заврши како седми, а Јирген Клоп после дуелот со Арсенал призна дека неговиот тим не е во трката за титулата оваа сезона.

„Повеќе не сме во трката за титулата оваа сезона. Замислете да седам тука и да ви кажам блиску сме…Не е така. Се наоѓаме во тешка ситуација, игравме со Арсенал, ни следи Ренџерс, а потоа Манчестер Сити. Тоа не се идеални противници за враќање на самодовербата. Кога победувате се е супер, кога губите има тешки разговори, а со моите зборови не можам многу да променам. Треба да излеземе и да се бориме“, изјави Клоп.

Извор: Спортски

Прикажи повеќе