fbpx

таг: „A

Традицијата: Кога на Хрватска и судат англичани, средбата завршува нерешено

0
Бразил и Хрватска од 16 часот ќе ја отворат четвртфиналната фаза на 22. Светско првенство во фудбал....

Путин: Борбите во Украина може да траат долго

0
Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека не ја исклучува можноста борбите во Украина да се...

Шолц: Правиме сѐ што можеме за да спречиме директна војна меѓу...

0
Бранејќи ја поддршката на Германија за Украина, за која критичарите во Киев и на други...

Потврдени се 6 спринт трките во Формула 1 за 2023 година

0
Формула 1 ја официјализираше одлуката, според која од наредната сезона ќе се возат спринт-трки на шест патеки....

Марка: Повторно се загубивме во додавањата, без удар кон голот

0
Престижните шпански спортски медиуми жестоко ја критикуваат репрезентацијата по елиминацијата од Мундијалот во Катар. Мароко во пенал-рулетот ја елиминираше Шпанија. По 120 минути...

Реал ја доби трката по бразилскиот вундеркинд од Палмеирас

0
Реал Мадрид ќе ја добие трката за потписот на талентираниот бразилски фудбалер Ендрик. “Вундеркиндот” бил во Мадрид,...

Калин Ивановски, убедливо до третата титула

0
Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски ја освои третата титула во професионалната кариера, со триумф на ИТФ-фјучрсот во...

Вориорси рутински го совладаа Хјустон, меч на кариерата на Симонс

0
Портланд ја совлада Јута со 116-111, благодерение на Анферни Симонс кој уфрли 45 поени и имаше меч...

Брнабиќ: Србија нема да учествува на самитот ЕУ-Западен Балкан во Тирана

0
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, ја оцени како „срамна“ изјавата на портпаролот на Европската унија,...

ЕУ формално ја потврди одлуката за ограничување на цената на руската...

0
Европската унија формално ја потврди одлуката за воведување ограничувања на цената на нафтата што се транспортира по морски пат од Русија,...