Навивачката група „Чкембари“ од Битола вчера беше дел од големиот спектакл кој се случуваше во Кавадарци.

Со транспарент на кој пишува „Среќен 30-ти роденден браќа“ тие на навивачката група „Лозари“ честитаа јубилеј од 30 години постоење.

Синоќа во Кавадарци имаше вистински спектаклт и прослава со пиротехника која досега не е видена во Македонија и истата е за секоја пофалба.

May be an image of fire and outdoors