Веста за смртта на Синиша Михајловиќ го шокираше, но и го обедини фудбалскиот свет, илијадници пораки беа напишани во чест на српската фудбалска легенда.

Advertisements

ФИФА донесе одлука финалето на Светското првенство меѓу Аргентина и Франција да почне со минута молчење за Синиша Михајловиќ.

Легендарниот Михајловиќ по тригодишна борба со леукемија, синоќа на 53-годишна возраст ја загуби битката со тешката болест./Sport1/

Прикажи повеќе