таг: но 

Азиските берзи благо пораснаа, доларот ослабе

0
На азиските берзи денеска цените на акциите благо пораснаа, но тргувањето е претпазливо бидејќи централните банки продолжуваат да ги зголемуваат каматните...

Ова овошје е богато со шеќер, но нема да ве здебели

0
Дали сакате нешто слатко, но не сакате да го расипете квалитетот на вашата исхрана со чоколадо, колачиња или сладолед? Лекарите носат очигледно и...

Нови рекорди во европскиот фудбал

0
Тимот на Барселона можеби има потешкотии, но тоа нема врска со шпанското првенство. Каталонскиот тим...

Победи за Бостон и Денвер, пред паузата за Ол Стар викендот

0
Изминатата ноќ се одиграа десет натпревари во НБА, а победи забележаа најдобрите екипи Бостон и Денвер. Следува шестдневна пауза поради Ол-стар викендот во...

Фенербахче не го пријави Алиоски за Лига Европа?!

0
Преодниот рок во Турција уште е отворен, но рокот за пријавување на фудбалери во европските клупски натпреварувања...

Лавров: Сакаме конфликтот да заврши, но ќе одговориме на испраќањето западно...

0
Русија сака конфликтот во Украина да заврши, но ќе одговори на испраќањето западно оружје во...

Гвардиола: Сакам да го видам гладот за победи од претходните сезони

0
Манчестер Сити го победи Тотенхем со 4-2 со голем пресврт, но тренерот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола, не...

ЕП: Потребно е поголемо присутво на ЕУ во Западниот Балкан

0
Земјите од Западен Балкан имаат европерспектива, но ние мора да сме поприсутни на терен поради влијанието од трети страни, истакна европратеникот...

80 лица завршиле на Ургентниот центар во Скопје

0
Во текот на новогодишната ноќ во Ургентниот центар во Скопје биле извршени 80 прегледи, од кои четири сообраќајни незгоди и четири физички напади....

Зошто луѓето се бакнуваат на Нова Година? Овој омилен обичај датира...

0
Новогодишната ноќ е празнична сезона кога луѓето се собираат, се збогуваат со изминатата година и дочекуваат нови почетоци. За некои од нас тие...