Персоналот за итни случаи синоќа евакуираше авион на aвиокомпанијата „ЏетБлу“ на меѓународниот аеродром Џон Ф. Кенеди во Њујорк поради чад што излегувал од лаптоп.

Advertisements

Екипажот на авионот пријавил чад од лаптоп во кабината на пилотите при слетувањето на аеродромот.

Во авионот, кој летал на релација Барбадос – Њујорк имало 167 луѓе кои биле евакуирани. Според официјални лица, пет лица се здобиле со полесни повреди.

Прикажи повеќе