таг:  синоќа

Навивачите на Атлетик побараа Барса да биде исфрлена од лигата

0
Барселона, синоќа во Билбао, славеше со 1-0 и ја задржа предноста од девет бода во...

Со солзавец растерани демонстрантите од центарот на Тбилиси

0
Грузиската полиција синоќа употреби солзавец за да ги растера демонстрантите собрани...

Курти му потврди на Шоле дека го прифаќа европскиот план за...

0
Косовскиот премиер Албин Курти синоќа во телефонски разговор со високиот советник на Стејт...

Валенсија со најлошата сезона во последните 40 години

0
Шпанскиот фудбалски прволигаш Валенсија синоќа во натпреварот од 22. коло на Ла лига загуби од Хетафе на...

Бразилецот Рафиња, се извини за „бесните моменти“

0
Барселона и Манчестер Јунајтед синоќа одиграа фантастичен натпревар на „Камп Ноу“ кој заврши 2:2. Но, мечот го...

Ковачевски со Бесими синоќа договарал како им се исплатат платите на...

0
Премиерот Димитар Ковачевски синоќа доцна навечер разговарал со министерот за финансии  Фатмир Бесими да се изнајде начин како да им се исплатат платите...

Зеленски: Ситуацијата на источниот фронт е исклучително тешка

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски синоќа изјави дека ситуацијата во источниот дел на земјата е исклучително...

Сеизмолози: Земјотресот во Турција би можел да е најсилен во историјата...

0
Сеизмолозите оценуваат дека земјотресот што синоќа ги погоди Турција и Сирија би можел да биде...

Земјотрес со сила од 4,8 степени во Албанија, почувствуван во повеќе...

0
Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје синоќа во 22 часот и 37 минути, регистрираше...

Илјадници на улиците на Тел Авив протестираа против новата влада на...

0
Неколку илјади луѓе синоќа излегоа на улиците на Тел Авив за да протестираат против новата влада на премиерот Бенјамин Нетанјаху, која...