Челси го доведе Михаило Мудрик во трансфер вреден 100 милиони евра, но веднаш се насочува кон други цели во овој зимски преоден рок. Следна цел на менаџерот Грем Потер е тандемот на Брајтон, Леандро Тросар и Мојсес Каиседо.

Тросар е во конфликт со менаџерот Де Зерби, тој е отстранет од тимот и бара да го напушти стадионот „Амекс“, а за него покрај Челси е заинтересиран уште еден тим од Лондон, Тотенхем.

Грем Потер сака уште еден играч од неговиот поранешен клуб, фудбалерот од средниот ред Мојсес Каиседо. Челси во зимскиот преоден рок веќе ги доведе Бадијашил, Фофана и Жоао Феликс./Makfudbal/

Прикажи повеќе