Zooom

735 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

МВР ЗАПЛЕНИ 150 КИЛОГРАМИ ДРОГА ВО КРУШЕВСКИОТ РЕГИОН ОД РОДНИНА НА...

0
Запленети 150 килограми марихуана во крушевско кај роднина на висок функционер на ДУИ во МВР Полицијата денеска во викендичка во крушевско заплени околу 150...

Заев: Не знам повеќе кај е проблемот, ако не да ги...

0
Премиерот, Зоран Заев денес потенцираше дека сака да има добри односи со сите соседи и да не постои омраза. Имено, Заев не знае да оцени...

Вицепремиерот Љупчо Николовски позитивен на Kовид-19

0
Вицепремиерот за борба против корупцијата Љупчо Николовски е позитивен на Ковид-19.Информацијата ја објави на Фејсбук, посочувајќи дека има лесни симптоми. „Поради лесни симптоми, направив Ковид-19...

Почина Ирена Д. Милошевска, најмладата медицинска сестра во земјава

0
Како резултат на Ковид 19, почина најмладата медицинска сестра во земјава, 40-госишната Ирена Дојчиновска Милошевска, која беше дел од тимот од геронтолошкиот завод „13....

Починале 31 пациент од вирусот, новозаразени се 657 лица – половина...

0
Во последните 24 часа во Македонија се направени 2347 тестирања, а регистрирани се 657 нови случаи на ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Најмногу новозаразени...