Македонија ќе одигра две пријателски средби, против Финска и Азербејџан. Пред првата средба за медиумите зборуваше Езџан Алиоски кој порача дека сениорскиот тим посакува позитивни резултати на овие натпревари.

Advertisements

„Уморни сме по сите натпревари кои ги одигравме оваа сезона. Важно е да нема повреди. Овие пријателски натпревари ќе бидат како еден вид тренинг за нас. Секако дека сакаме да победиме. Важно ни е да обезбедиме добар резултат. Треба секогаш да даваме сè од себе. Знаеме какви квалитети поседуваме. Почит за сите кои доаѓаат да играат за репрезентацијата. Тоа е фудбалот, ние сакаме да го правиме тоа и затоа сме тука“, изјави левиот бек.

Клупскиот фудбалер ќе биде ставен на пауза, поради организацијата на Мундијалот во Катар. Репрезентациите кои не учествуваат ќе играат пријателски средби во наредниот период.

Прикажи повеќе