fbpx

таг: „Македонија

Во Македонија досега починале 123 лица од ХИВ/СИДА

0
Во Македонија, до 2022 година од ХИВ/СИДА починале 123 лица, а 451 лице живее со вирусот, односно болеста. Во текот на октомври,...

Репрезентацијата на Македонија во ракомет, дел од турнир во јануари во...

0
Репрезентацијата на Македонија во ракомет во машка конкуренција, ќе биде дел од пријателскиот турнир во јануари во...

Милевски: Добро е што таа „шлаканица“ дојде сега, за да се...

0
Фудбалската репрезентација на Македонија загуби од Азербејџан со 1-3. На последните пет меча е без победа, а...

Последен тест за Македонија во 2022 година

0
Македонија, денеска во 14 часот на денот на најголемиот фудбалски собир на планетата ќе одигра контролен меч...

Де Биази: Знаеме со каков квалитет располага Македонија

0
Фудбалската репрезентација на Македонија утре ќе биде домаќин на Азербејџан во вториот пријателски натпревар од овој ноемвриски...

Македонија се мачеше со реализација и одигра реми со Финска

0
Фудбалската репрезентација на Македонија одигра реми во пријателскиот натпревар против Финска со 1-1 (0-1). Пресметката на Националната...

Милевски: Одлични тестови за да ги видиме нашите можности

0
Фудбалската репрезентација на Македонија утре ќе ги одмери силите со Финска, а потоа ќе има и тест...

Mакедонија од првиот шешир ги чека противниците за ЕП 2022

0
Одбојкарите на Македонија третпат во низа ќе играат на Европското првенство (ЕП), овој пат како домаќини и на ждрепката ќе бидат сместени во...

Алиоски: Пријателски натпревари се како тренинг, но ние сакаме да победиме

0
Македонија ќе одигра две пријателски средби, против Финска и Азербејџан. Пред првата средба за медиумите зборуваше Езџан...

Бабунски: Да коригираме работи од минатите средби и да се подобриме

0
Фудбалската репрезентација на Македонија се подготвува за пријателските натпревари против Финска и Азербејџан. Денес селекторот Благоја Милевски...