Српскиот претседател Александар Вучиќ, денеска ја прими вакцината против коронавирус.

Според српските медиуми, првиот човек на Србија се вакцинирал со вакцината на кинеската компанија „Синофарм“.

-Не почувствував ништо. Исто како да не сум примил, изјави Вучиќ.