Овен

Настапува период на успешна кариера и постигнувања, носејќи ви голем професионален успех. Време е да започнете со учење нешто ново. Наредниот период нема да имате многу среќа на љубовен план, но не очајувајте – претстојат поповолни денови. Ова е период совршен за дружење и склопување нови пријателства.

Бик

Денот е погоден за романтични состаноци, забавни и семејни настани. Ве очекуваат нови љубовни авантури, а повеќето од вас ќе почнат да мислат на венчавка или на дете. На работа, пореалниот пристап ќе ви овозможи да направите позитивна трансформација. Обрнете внимание на исхраната и движете сѐ што повеќе. Мрзеливоста е забранета!

Близнаци

Поради обврските што ќе ги имате неделава, можеби ќе немате толку слободно време за пријателите, но треба да се потрудите секогаш да имате барем малку време за нив. Денот е одличен за средби со старите пријатели. По смеењето на вашите заеднички шеги, ќе се чувствувате многу подобро. Не постои нешто што релаксира повеќе од добар разговор со блиски пријатели.

Рак

Не сте расположени за поголеми промени. Нови кавги со партнерот може да доведат до чувство на немоќ, нервоза и стрес. Размислувате за прекинување на врската. Ќе имате огромна потреба за нежност и прегратки и на љубовно поле. Внимавајте на крвниот притисок, можно е нагло покачување, особено поради временските прилики.

Лав

Ќе бидете исклучително сексапилни, заводливи и шармантни. Влегувате во полето на обврзувањето и љубовта, што ќе ви донесе нови додворувачи, а на некои Лавови и нова љубов. Ако сте веќе во врска, ќе одлучите да ја одведете на следното ниво. На повидок се свршувачки и позитивни тестови за бременост. Викендот ви носи пријатно изненадување.

Девица

Ќе треба да работите многу за да постигнете договор со тие околу вас. Шармантни сте и искористете го тоа, но внимавајте да не оставите некое скршено срце зад себе. Ова за вас е многу добро, бидејќи би можел да се појави предизвик кој ќе донесе нов пресврт во вашиот живот. Физички, во текот на оваа недела ќе се чувствувате многу силно и енергично, а исто така ќе бидете подготвени за извршување на сите обврски.

Вага

Оптимизмот со кој зрачите прави другите да ви се восхитуваат. Имате став дека ништо не може да ви застане на патот и тоа ве води напред. Не ги толерирате луѓето што ве спречуваат да стигнете до својата цел. Во љубовта настапете внимателно, тргнете ја нетрпеливоста на страна и обрнете внимание на чувствителниот партнер. Можни се погрешни потези во љубовта.

Скорпија

Решивте да им се посветите на обврските што ги имате и да бидете темелни во исполнувањето на своите обврски. Полека доаѓате до кризни моменти во односот со партнерот и се прашувате во кој правец сега треба да се движите. Некоја постара личност од вашата околина ќе ви помогне да го промените начинот на кој ги гледате работите. Проблеми со крвната слика.

Стрелец

Ако сакате да завршите некоја работа денес, мора да бидете добро организирани и дисциплинирани. Денот е одличен за средби со старите пријатели. По смеењето на вашите заеднички шеги, ќе се чувствувате многу подобро. Здравјето ви зависи од вашиот однос спрема себе, односно колку внимание посветувате на здравиот начин на живот, исхрана и престој во природа.

Јарец

Денес ќе доживеете возбудливи изненадувања, бидете подготвени. Упорните и добронамерните совети за здравиот начин на живот од некоја личност која ја почитувате, ќе предизвикаат голем отпор. Токму туѓите инсистирања ќе направат да почнете да размислувате за некои лоши навики, за кои сте свесни дека неповолно влијаат врз вашата виталност.

Водолија

Неуморни сте, но мора да внимавате да не зграпчите повеќе од што можете да поднесете. Не избрзувајте со ништо денес. Планетите ви даваат можност за позитивни промени, доколку конечно се договорите сами со себе. Во неделата што ви претстои, ќе се трудите да им докажете на сите колку можете, а притоа не избирајќи го начинот на кој ќе го спроведете тоа. Можна е склоност кон дебелеење.

Риби

Обидете се да ја избегнете неодлучноста во вашата комуникација со деловното опкружување ако сакате да добиете повеќе почитување. Енергични сте, шармантни и лесно ја освојувате личноста која ви се допаѓа. Можно е да добиете понуда за каква што долго време сте сонувале. Имате зелено светло да ја планирате вашата иднина. Каде сакате да се видите себеси по 10 години?