Сопругата на Илон Маск, канадската пејачка и глумица Грајмс, објави дека е позитивна на коронавирусот.

„Конечно и јас добив ковид-19, ама на чуден начин сепак уживам во треската што ја предизвикуваат лековите“, напиша на Инстаграм, не откривајќи дали и нејзиниот сопруг и синот X AE A-XII се заразени со коронавирусот.