Сите беа воодушевени од веста дека една од омилените холивудски парови, Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли, го добија своето четврто дете во септември 2022 година. Нивната љубов трае веќе дванаесет години, а буквално е како на филм.

Блејк и Рајан се едни од омилените парови токму поради нивната спонтаност, необичните духовити објави кои редовно ги објавуваат еден за друг, како и нивните познати појавувања на црвениот тепих.

Иако сега се заљубени, од првиот ден не беше така.

Ова легендарно дуо ја започна својата врска на типичен холивудски начин – работејќи заедно на филм. Тоа беше во 2011 година кога го снимаа филмот „Green Lantern“.

Блејк тогаш беше позната по нејзината улога во Gossip Girl и дури во тоа време сè уште се забавуваше со нејзината колешка Пен Бедгли. За време на снимањето на филмот, Рајан сè уште беше во брак со актерката Скарлет Јохансон.

Сепак, и двајцата ја прекинаа врската во 2010 година.

„По долго и внимателно размислување од двете страни, решивме да го прекинеме нашиот брак. „Влеговме во нашата врска со љубов и со љубов и добрина и ја напуштаме“, се вели во изјавата на Рајан и Скарлет за разводот.

Но, актерите и тогаш не започнаа врска, а во неколку наврати открија дека во првиот период само се дружеле.

„Ние сме пријатели долго време, што мислам дека е најдобриот начин да започнете врска, да ја започнете како пријатели“, изјави еднаш Рајан.

Најслатко од се е што еднаш отидоа на состанок како четворка, а Блејк беше со друго момче, а Рајан со друго лошо момче. Тогаш наводно сфатиле дека не ги интересираат луѓето со кои официјално се среќаваат и дека поголемиот дел од времето го поминуваат разговарајќи еден со друг.

На премиерата на споменатиот заеднички филм тие се појавија заедно и сите коментираа дека делуваат многу вљубено, но сепак не сакаа ништо да откријат.

Во октомври 2011 година, работите навистина се вжештија, бидејќи Блејк беше виден како го напушта станот на Рајан во Бостон неколку пати во една недела.

Помалку од една година подоцна, Блејк и Рајан се венчаа на мала церемонија во Јужна Каролина. Свадбата била прилично тајна, но локалната радио станица на сите им дала информации за настанот.

Првата ќерка на актерската двојка се роди во 2015 година, а следната година се роди втората ќерка – Инез. Блејк ја објави својата трета бременост за време на премиерата на црвениот тепих на филмот на Рајан „Покемон детектив Пикачу“. Третата ќерка Бети се роди во 2019 година.

„Знаев дека тој секогаш ќе ми биде најдобар пријател цел живот. Тоа ми беше најважно. „Никогаш не сум знаел нешто слично на пријателството што го имав со него“, изјави еднаш Блејк.

Рејнолдс подоцна откри дека знаел дека Блејк е жената за него од самиот почеток.

„Се дружевме во овој мал ресторан кој е отворен навистина доцна, а оваа песна се појави и јас бев како: „Сакаш да танцуваме? Немаше никој таму, па беше целосно празен. И тоа беше само еден од оние моменти кога на половина пат низ танцот си помислив: „Ох, мислам дека штотуку ја преминав границата“. И тогаш ја одев до дома. И, знаете, не треба навистина да навлегувам во она што се случи потоа“, рече актерот низ смеа.