ОВЕН (21. 3 – 20. 4)

Венера, владетелот на полето на љубовта и работата, влегува во спој со Уран над Алгол, што носи можност за раскинување, ненадејна разделба од партнерот. Непланирани трошоци. Преместување или реновирање на станбен или деловен простор.

БИК (21. 4 – 21. 5)

Спојот на вашиот владетел Венера и непредвидливиот Уран во вашиот знак носи промени во вашата кариера. Слободниот Бик навечер може да запознае харизматична личност. Однесувањето на вашиот сопружник предизвикува сомнеж за неговата верност.

БЛИЗНАЦИ (22. 5 – 21. 6)

Напнатиот аспект на Месечината со вашиот владетел Меркур, околу пладне, ве предупредува да бидете повнимателни кога склучувате договори и потпишувате договори. Запознавање со Водолија преку социјална мрежа. Обнова на соработката со партнери од прекуокеанските земји.

РАК (22. 6 – 22. 7)

Вашиот владетел Месечината влегува во Лав и формира тројка со Сатурн, носејќи ви пријатни моменти со саканата личност. Нагласениот знак Бик ви носи шанси да иницирате соработка со странци, но внимателно прецизирајте ги деталите од договорот. Чувствителен стомак.

ЛАВ (23. 7 – 22. 8)

Месечината во вашиот знак формира предизвикувачки аспекти со вашиот владетел Сонцето и Уран на полето на кариерата, поради што можни се несогласувања со претпоставените. Долгогодишниот партнер ве нервира затоа што инсистира на нешто што не ви одговара. Алергија.

ДЕВИЦА (23. 8 – 22. 9)

Поради позицијата на вашиот владетел Меркур, која владее и со полето на кариерата, внимавајте што и со кого се согласувате. Расположението може да ви го расипат непланирани трошоци. Тајна средба со некој што сте го запознале преку деловни контакти. Нервоза.

ВАГА (23. 9 – 22. 10)

Вашиот владетел Венера прави предизвикувачки квадрат со Месечината и Уран, планетата на неочекувани околности, па затоа треба да внимавате на вашите трошоци. Изненадувачка покана за запознавање од шармантен Лав. Поминувајте повеќе време во природа.

СКОРПИЈА (23. 10 – 22. 11)

Преку соработка со луѓе кои живеат во странство ви се претставуваат нови деловни можности, но и запознавање со личност која може да ви значи повеќе отколку што мислите. Брачниот другар покажува знаци на љубомора. Бидете внимателни во сообраќајот.

СТРЕЛЕЦ (23.11 – 21.12)

Планирате да одите на одмор, но пред тоа мора да завршите многу работи на работа, а тоа не ви дава спокојство. Човек кој пристигнува од друго место едвај чека да те види. Однесувањето на долгогодишниот партнер ги буди вашите сомнежи за неговата искреност.

ЈАРЕЦ (22 декември – 20 јануари)

Предизвикувачкиот аспект помеѓу Венера и Уран, планетата на парите и повисоката моќ, предупредува на претпазливост со финансиите. Романтична средба со личност на чиј шарм тешко ќе му одолеете. Зафатените Јарци планираат да одат на патување со саканата личност.

ВОДОЛИЈА (21. 1 – 19. 2)

Предизвикувачките аспекти на вашиот владетел Уран ви носат триење со најблиските и членовите на семејството. Справувањето со странци може да резултира со профитабилен, долгорочен деловен аранжман. Запознавање со шармантна личност на кратко патување или семинар.

РИБИ (20. 2 – 20. 3)

Вие сте поактивни и попретприемнички, особено ако вашата професија вклучува креативна серија. Аспектите на Месечината во Лав и Нептун носат романса со некој од работа до слободните Риби. Вашиот сопружник ви подготвува изненадување. Намалете го внесот на шеќер.