ОВЕН (21 март – 19 април)

Денес е идеален ден да се опуштите и да ги наполните батериите, драги Овен. Искористете ја неделата како можност да се посветите на вашите лични интереси и хоби. Можеби ќе уживате во прошетка во природа или поминување време со вашите најблиски. Дозволете си да уживате во моментите на тишина и мир.

БИК (20 април – 20 мај)

Обрнете внимание на вашата физичка и емоционална благосостојба денес, драги Бик. Размислете како можете да се негувате и да се грижите за себе. Ова е идеален ден да се опуштите и да уживате во ситниците кои ви носат радост. Најдете време за активности кои ве исполнуваат и ви даваат енергија.

БЛИЗНАЦИ (21 мај – 20 јуни)

Искористете го денешниот ден како можност за поврзување со најблиските, драги Близнаци. Можеби ќе сакате да организирате релаксирачки ден со семејството или пријателите. Зборувајте, смејте се и споделете ги вашите мисли и чувства со другите. Важно е да се опкружувате со позитивна енергија и љубов.

РАК (21 јуни – 22 јули)

Денес е ден за подлабоко размислување, драги Ракови. Најдете време за тишина и размислување за вашата внатрешна состојба. Размислете за вашите желби, соништа и стравови. Ова е време за самоспознавање и разбирање на вашите емоционални потреби.

ЛАВ (23 јули – 22 август)

Обрнете внимание на вашите креативни проекти денес, драги Лавови. Искористете го слободното време за да се изразите преку уметност, пишување или која било друга активност што ви носи радост. Пуштете ја вашата фантазија и уживајте во процесот на создавање.

ДЕВИЦА (23 август – 22 септември)

Денеска посветете се на вашите внатрешни потреби, драга Девица. Најдете време за релаксација и регенерација. Можеби ќе уживате во медитација, јога или само мирен ден дома со вашата омилена книга. Важно е да се посветите на себе и на вашата благосостојба.

ВАГА (23 септември – 22 октомври)

Ова е ден за уживање во убавината околу вас, драги Ваги. Искористете го времето за да се опкружите со работи и луѓе кои ви носат радост. Можеби ќе сакате да посетите музеј, галерија или парк. Дозволете им на вашите сетила да уживаат во сè што ве опкружува.

СКОРПИЈА (23.10 – 21.11.)

Денес е ден за длабоки емотивни разговори, драга Шкорпија. Отворете им се на најблиските и споделете ги вашите мисли и чувства со нив. Можеби ќе сакате да поминете време со блиски пријатели или партнер, истражувајќи ги подлабоките аспекти на вашата врска.

СТРЕЛЕЦ (22 ноември – 21 декември)

Искористете го денешниот ден како можност за истражување на нови хоризонти, драг Стрелец. Можеби ќе сакате да патувате, да истражувате нови култури или едноставно да го истражувате вашиот град. Ова е идеален ден за проширување на вашите хоризонти и запознавање со нови луѓе и места.

ЈАРЕЦ (22 декември – 19 јануари)

Обрнете внимание на вашите цели и амбиции денес, драги Јарци. Размислете што сакате да постигнете во иднина и кои чекори треба да ги преземете за да го остварите тоа. Ова е идеален ден за планирање и стратегии за идните потфати.

ВОДОЛИЈА (20 јануари – 18 февруари)

Денес е ден за дружење и забава, драги Водолии. Искористете ја можноста да се соберете со пријателите и да поминете некое време во добро друштво. Можеби ќе сакате да организирате домашна забава или да излезете во градот. Важно е да се опуштите и да уживате во моментите на заедништво.

РИБИ (19.02 – 20.03)

Обрнете внимание на вашата интуиција денес, драги Риби. Посветете време на медитација и размислување за да се поврзете со вашето внатрешно битие. Може да добиете важни сознанија или чувство за насока за вашиот пат. Дозволете си да го слушате своето срце и да ја следите вашата внатрешна мудрост.