Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика западните земји да го забранат влезот на сите руски граѓани.

Advertisements

Во интервју за „Вашингтон пост“, тој рече дека најмоќната санкција против Русија ќе биде затворање на границите.

„Русите ја крадат туѓата земја. Нека живеат во свој свет додека не ја сменат својата филозофија“ – рече Зеленски.

Прикажи повеќе