„Имам толку многу прашања“, рече Килијан Мбапе додека разговараше со астронаутот на ЕСА, Томас Песке (во вселената!) Во пресрет на УЕФА ЕУРО 2020.

Решен да ја поддржи Франција за УЕФА ЕУРО 2020, дури и додека беше зафатен со фудбалската лабораторија Колумбос на Европската вселенска агенција со меѓународната вселенска станица, астронаутот, роден во Руан, Томас Пескет одвои време за да се поврзе со  напаѓач на Лес Блеус, Килијан Мбапе, сега официјално првиот фудбалер кој има директен контакт со човек во вселената.

Кликни ТУКА за видео