Телетабиси, популарниот цртан филм што ги натера децата да полудеа во доцните деведесетти, ќе биде достапен на Нетфликс од 14 ноември. Ендрју Девенпорт, еден од сценаристите на оригиналната верзија, работеше на новите авантури на Тинки Винки, Дипси, Лала и По. Нетфликс објави дека наратор ќе биде актерот и пејач Титус Берџес.

Бурџис глумеше во филмовите Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs the Reverend, Respect, I Hate Kids, Set It Up… Настапуваше и во неколку мјузикли на Бродвеј, а е препознатлив по високиот глас.

Гласовите на Teletubbies ќе бидат Џеремаја Краге (Тинки Винки), Ник Келингтон (Дипси), Ребека Хајланд (Лала) и Рејчел Бејнарт (По).

Нетфликс најавува дека Телетаби ќе доживеат различни едукативни авантури, а најавија и Tummy Tales, песни на кои „ќе танцува целото семејство“.