таг: живи

(ВИДЕО) Четири деца пронајдени живи во џунгла 15 дена откако авионот...

0
Четири деца, меѓу кои и 11-месечно бебе, беа пронајдени живи повеќе од две недели откако авионот со кој патувале се урнал...

Меѓу жртвите во земјотресите има над 70 Албанци од Косово

0
Двајца браќа се извлечени живи од под урнатините во градот Кахраманмарас по осум дена од земјотресите. Спасувачките екипи успеаја да ги...