таг: „земјотрес“

Силен земјотрес ги погоди Филипините

0
Силен земјотрес го потресе јужниот дел на Филипините, со јачина од 6 степени...

(ВИДЕО) Во Турција се урна шесткатница оштетена од земјотресите што ја...

0
На точно еден месец од катастрофалниот земјотрес што ја погоди Турција, вчера во градот Шанлиурфа во југоисточниот дел од земјата се...

Земјотрес со интензитет од 6,9 степени го погоди островот Кермадек во...

0
Земјотрес со интензитет од 6,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди регионот...

Тлото не мирува, земјотрес со јачина од 5,3 степени во јужен...

0
Земјотрес со интензитет од 5,3 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди јужен Иран, соопшти...

Земјотрес и во Италија, тектонските удари не стивнуваат

0
Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала го погоди подрачјето на централна Италија неколку минути по полноќ. Европско-медитеранскиот сеизмолошки...

Нов силен земјотрес во турско-сирискиот пограничен регион

0
Земјотрес со јачина од 6,2 до 6,4 степени според Рихтеровата скала на длабочина од 2...

Турција завршува со потрагата по преживеани

0
Напорите за спасување во Турција погодена од земјотрес се при крај, речиси две недели по најсмртоносната катастрофа во поновата историја на...

Уште еден земјотрес во Романија

0
Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во Романија во...

Смртниот биланс од земјотресите во Турција и Сирија се искачи на...

0
Според најновите податоци, во разорниот земјотрес во Турција животот го загубија 35.418 лица,...

Земјотрес од 6,1 степени според Рихтер го погоди брегот на Нов...

0
Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Нов Зеланд во...