таг: „Zeekr“

Кинезите претставија батерија која за 15 минути се полни за возење...

0
Брендот за електрични возила „Zeekr“ на кинескиот произведувач „Geely“ претстави литуим-железо-фосфатна батерија (LFP) која се полни брзо, а призводителите тврдат дека батеријата за...