fbpx

таг: збриша

Како Илон Маск стана еден од најголемите профитери од војната во...

0
Американската компанија ги збриша другите купувачи кои ги прекинаа врските со се поизолираниот вселенски сектор во Москва. Европската вселенска агенција (ESA) започна прелиминарни...