fbpx

таг: Завахири

Со беспилотно летало убиен лидерот на Ал Каеда во Кабул

0
Лидерот на Ал Каеда, Ајман ал Завахири, еден од најбараните терористи во светот, бил убиен викендов во Кабул, во напад со...