таг: ураган

Ураганот Идалија стигна до Флорида, ветерот носи сѐ пред себе

0
Ураганот Идалија утрово пристигна на Флорида како опасен ураган од трета категорија. ...

Тропската бура Џулија прерасна во ураган

0
Тропската бура Џулија прерасна во ураган, соопшти Националниот центар за урагани на САД. Невремето...