fbpx

таг: уметности

Соопштени номинираните за наградата Оскар

0
Американската академија за филмски уметности и науки во Лос Анџелес ги објави номинациите за престижната награда Оскар. Најмногу номинации има независниот научно-фантастичен филм...

Холивуд ѝ се извини на Домородната Американка која беше понижена на...

0
Академијата за филмски уметности и науки, којашто ги доделува „Оскарите“, ѝ се извини на Домородната Американка која беше исвиркана и исмејувана пред речиси...

Правда по речиси 50 години: Американската академија за филмски уметности ѝ...

0
Американската академија за филски уметности која ги доделува Оскарите ѝ се извинија на актерката Сачин Литлфедер, домородна Американка која беше исвиркана...