fbpx

таг: UEFA

Mанчестер Јунајтед најде нов напаѓач…во Турција!

0
Холандскиот напаѓач Вaут Вегорст наскоро би требало да биде промовиран во ново засилување на Манчестер...

Португалија во преговори со бившиот тренер на Белгија

0
Роберто Мартинез може да го преземе кормилото на репрезентацијата на Португалија. Стратегот ја водеше Белгија...

Шпанските медиуми: Роналдо не се враќа во Реал Мадрид

0
Според „АС“, Кристијано Роналдо нема да се врати во Реал Мадрид, Португалскиот ас минатата недела...

Модриќ: Да бидеме на најдоброто можно ниво против Мaроко

0
Лука Модриќ одби секаква споредба на претходното и актуелното Светско првенство. Advertisements ...

Роналдо призна: Бев блиску да потпишам за Сити, но…

0
Кристијано Роналдо предизвика цунами со интервјуто кај британскиот новинар Пирс Морган во емисијата „Без цензура“....

Роналдо на излезна врата, Баерн, Челси и ПСЖ чекаат разврска

0
Португалската мегаѕвезда Кристијано Роналдо е на излезна врата од Манчестер Јунајтед откако во шокантно интервју...

Саутгејт ќе добие 4,6 милиони евра доколку англичаните станат светски шампиони

0
Фудбалската асоцијација на Англија (ФА), богато ќе го награди селекторот Герет Саутгејт доколку „Гордиот Албион“,...

Скандал, португалскиот тренер Фернандо Сантош осуден за затајување на данок

0
Португалскиот тренер Фернандо Сантош е осуден за затајување данок. Сантош е казнет од португалското правосудство,...

Украина вклучена во кандидатурата на Шпанија и Португалија за СП 2030?!

0
Шпанија и Португалија веќе потврдија дека ќе бидат кандидати за заедничка организација на Светското првенство...

Пикси по триумфот над Норвешка: Ако долгите топки ја победат „пас-играта“,...

0
Репрезентацијата на Србија ја совлада Норвешка во Осло со 0-2 и се пласираше...