fbpx

таг: топлата

Лисабон е прогласен за најсреќна дестинација на светот

0
Познат по топлата, сончева клима, шарените згради, одличниот ноќен живот и пријателските локални жители, португалскиот Лисабон е прогласен за најсреќен во светот според...