таг: „TikTok“

Конкуренција за Инстаграм: ТикТок најавува новина за корисниците ширум светот

0
„TikTok“ планира да објави нова апликација за споделување фотографии за да биде конкурент на „Instagram“. „TechCrunch“ забележа нов „URL“ – „photo.tiktok.com“, кој...

Сакате да бидете популарни на ТикТок? Еве во кое време од...

0
НЕ е тајна дека TikTok стана една од најпопуларните социјални мрежи, но можеби единствената платформа која им дава шанса на сите да станат...

Администрацијата на Претставничкиот дом на САД го забрани ТикТок

0
Популарната кинеска видео апликација ТикТок е забранета од сите уреди со кои управува Претставничкиот дом на САД,...

Луѓето ја коментираат насмевката на принцот Вилијам: „Кој знаеше дека се...

0
На ТИКТОК се шири видео од принцот Вилијам како разговара со ученичка и гласно се смее. Луѓето во коментарите пишуваат дека се...

Tik Tok воведува нова забрана за малолетници

0
СОЗДАВАЧИТЕ НА СОДРЖИНИ на TikTok ќе можат да спречат лица под 18 години да гледаат преноси во живо. Оваа опција моментално е во...

Зошто не треба да го бакнувате вашето куче во уста?

0
Медицински асистент на TikTok сподели зошто никогаш не треба да го бакнувате вашето куче во уста. Тиктокер зад сметката @medexplained2you објасни како...

„Тик-ток“ има новина по пример на „Инстаграм“

0
„Тик-ток“ има новина по примерот на „Инстаграм“. Станува збор за нов режим наречен „Фото мод“, којшто им овозможува на корисниците да споделуваат повеќе...

ОПАСЕН ПО ЗДРАВЈЕ: Внимавајте, се шири бизарен Тик-Ток тренд со лепење...

0
Нов тренд на „Тик-ток“ што вклучува лепење на устата ноќе за да се поттикне дишење со носот при спиењето, е оценет како опасен...

Тик Ток воведува опција – ќе се вклучуваат преводи за видеата

0
Во најновото ажурирање, TikTok носи нова опција за автоматско натпис што може да се користи за секое видео на платформата. Преводите се...

Само 1 процент од луѓето можат да најдат слон на оваа...

0
Видеото на корисникот на TikTok, Hectic Nick, стана вирално и собра повеќе од шест милиони прегледи на платформата, откако објави интересна оптичка илузија....