fbpx

таг: термометар

Пијалок што ги чисти артериите и ги спасува бубрезите

0
Крвниот притисок е како термометар за здравје. Високиот крвен притисок значи дека вашето срце работи понапорно за да пумпа крв. Ова е опасно...