fbpx

таг: „стотици”

Протести низ повеќе кинески градови и судири во Шангај поради строгите...

0
Стотици демонстранти се судрија со полицијата во Шангај на протестите поради строгите ковид-рестрикции во Кина. Advertisements ...

Русија склучила договор со Иран за производство на дронови

0
Русија склучи договор со Техеран за производство на „стотици” ирански дронови за нејзината војна во Украина, се вели во извештај на...