таг: штрајкот

Не подлегнувајте на притисоците од клиниките, им порачаа на колегите специјализантите...

0
Штрајкот на докторите приватни специјализанти продолжува и понатаму. На денешниот, четврти ден од генералниот штрајк, беше изразена осуда за притисоците што ги имаат...

Одлуката на Владата значи дека за нас нема место во ова...

0
Продолжи штрајкот на лекари приватни специјализанти, откако Владата на вчерашната седница донесе одлука статусот на приватните специјализанти да се решава по изборите со...

Персоналот на аеродромите во Франкфурт и Минхен започна 27-часовен штрајк

0
Штрајкот на копнениот персонал на Луфтханза започна на неколку германски аеродроми, потврди утринава портпаролот на синдикатот Верди во Франкфурт, јави ДПА. Аеродромите...

Штрајк на вработените во Лондонското метро

0
Лондонскиот подземен транзитен систем денеска е запрен поради штрајкот на вработените незадоволни од платите. „Ги...