fbpx

таг: Шредер

Шредер: Путин сака да преговара за решение за Украина

0
Поранешниот германски канцелар Герхард Шредер, кој е и пријател на рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека шефот на Кремљ сака да...