таг: североисточно

Спасени 97 мигранти и уапсени четворица криумчари во близина на грчкиот...

0
Во морскиот дел североисточно од островот Кеа, што се наоѓа во близина на Атина, грчката крајбрежна служба вчера спасила 97 мигранти,...