таг: самоубиствени

Нови напади со беспилотни летала во источна и централна Украина

0
Руските сили изутрината лансираа самоубиствени беспилотни летала на цели во источна и централна Украина, објави...

Кадиров: Ги почитувам Украинците, жалам што не разбираат дека Западот ги...

0
Украинските сили претрпеа големи загуби додека извршуваа самоубиствени контраофанзиви, објави чеченскиот лидер Рамзан Кадиров на...