таг: Russian

Сергеј Лавров, пристигна официјална посета на Турција

0
Министерот за надворешни работи на Руската Федерација, Сергеј Лавров, пристигна во официјална посета...

Девет загинати во воздушни напади врз воена база во близина на...

0
Гувернерот на Лвов Максим Козицки изјави дека девет лица загинале по рускиot ракетен...