таг: Ronaldo

“Саудиската лига станува се посилна, следната година ќе биде уште подобрa”

0
Напаѓачот на Ал Наср, Кристијано Роналдо, верува дека шампионатот на Саудиска Арабија многу...

Саудијците планираат да донесат уште 50 други звучни имиња

0
Арапите, после Кристијано Роналдо планираат да донесат уште 50 други звучни имиња за...

Роналдо: Во тешките периоди, најдобро се гледа кој е од твоја...

0
Кристијано Роналдо признава дека поминал низ најтешкиот период во кариерата при враќањето во...

Меси нема да тргне по патот на Кристијано Роналдо

0
Лионел Меси нема да тргне по патот на Кристијано Роналдо и нема да го напушти европскиот фудбал, тврди „Мундо Депортиво“. Меси има договор...

Роналдо, цел авион помош за настраданите во земјотресот во Турција и...

0
Кристијано Роналдо пратил полн авион помош за жртвите од катастрофалниот земјотрес во Сирија и Турција,...

Џорџина откри детали од животот со Роналдо: Имаме готвач, но понекогаш...

0
Партнерката на Кристијано Роналдо, Џорџина Родригез откри неколку детали од животот со португалската ѕвезда. Според неговиот избраник, Роналдо е одличен татко и партнер....

ВИДЕО: Ова е хотелот во кој живеат Џорџина и Роналдо –...

0
Џорџина РОДРИГЕЗ и Кристијано Роналдо се преселија во Саудиска Арабија откако фудбалерот потпиша договор вреден повеќе од 450 милиони евра за клубот Ал...

Oткриено е зошто Роналдо го отпуштил супер менаџерот

0
Кристијано Роналдо од почетокот на годината е играч на Ал Наср од Саудиска Арабија. Славниот португалец дојде...

Фантастично, 400 млн евра за да биде амбасадор!?

0
Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо ќе продолжи во Саудиска Арабија и ќе игра за Ал Наср, со висока...

„Се тресев кога го видов“: Џорџина и Роналдо се сретнале во...

0
Кристијано РОНАЛДО потпиша за фудбалскиот клуб Ал Наср од Саудиска Арабија. Неговата партнерка Георгина Родригез се преселила со нивните деца во Ријад. Роналдо...