fbpx

таг: „Рено

Се сеќавате на „Рено 4“: „Четворката“ се враќа во производство

0
Копанијата „Рено“ во својата гама ја враќа легендарната „четворка“ која беше најпродаван модел во осумдесеттите години од минатиот век. Новите времиња си носат...

Онесвестен возач минал 25 километри – интервенирала полицијата!

0
Возач на „Рено клио“ се онесвестил додека возел по автопат во северна Белгија и така минал 25 километри – во бессознание. Во мигот...