таг: рекордниот

Азар: Постои почит меѓу Анчелоти и мене, но не разговараме

0
Еден Азар рекордниот трансфер на Реал Мадрид, нема намера да го напушти клубот. Фудбалерот за чии трансфер Реал плати 115 милиони евра, во...

Во Америка извлечен најголемиот џекпот – некој освоил 2,04 милијарди долари

0
Единствениот добитен тикет за рекордниот џекпот на лотаријата „Пауербол“ од 2,04 милијарди долари е продаден во Алтадена, Калифорнија, соопштија во вторникот претставници на...