таг: реципроцитет

Од утре Србија и Косово си ги укинуваат граничните „патнички ливчиња“

0
Ден пред Косово и Србија да започнат реципроцитет за откажување од издавањето посебни документи за...

Брнабиќ: Нема договор за регистерските таблички, се влегува во период на...

0
Без правно обврзувачки договор, ќе има целосен реципроцитет кон Србија. Ова го изјави косовскиот премиер Албин Курти еден ден по постигнатиот...