таг: прелета

Пентагон: Втор кинески шпионски балон лета над Латинска Америка

0
Втор кинески шпионски балон прелета над Јужна Америка, соопшти Пентагон, откако првиот таков уред вчера...

Проектил прелета над Јапонија, тревога во воздухопловството

0
Балистичка ракета истрелана од Северна Кореја прелета над небото над Јапонија и ги натера јапонските...