таг: поздравија

ОН ја поздравија израелската тактичка пауза за испораката на помош за...

0
Обединетите нации денеска ја поздравија израелската најава за „тактичка пауза“ во борбите на одредени патишта во Газа и се надеваат дека тоа ќе...

Светските лидери му ја честитаат изборната победа на Лула да Силва

0
Светските лидери денеска ја поздравија победата на Луис Инасио Лула да Силва на...