таг: Power

Вонредни рестрикции на струја во Украина поради последните руски напади врз...

0
Украинскиот енергетски оператор „Укренерго“ денеска соопшти дека низ земјата ќе бидат воведени вонредни...

БАФТА 2022: „Моќта на кучето“ и „Белфаст“ се филмови на годината

0
„Моќта на кучето“ (Тhe Power of the Dog) e најдобар филм (вкупно две одличја од осум номинации), а „Белфаст“ најдобар британски филм за изминатава година,...