таг: ПОИНТЕР

Почина Анита Поинтер од легендарната група The Pointer Sisters

0
АНИТА ПОИНТЕР, една од членките на легендарната поп и R’n’B група The Pointer Sisters, почина во саботата на 74-годишна возраст од рак. ...