таг: Photo

Мистерија која ги фасцинира научниците конечно фотографирана!

0
Крег Хејслип, асистент професор на Институтот за морски цицачи на Државниот универзитет во...

Бројот на заболени од голема кашлица во Србија не се намалува,...

0
Заклучно со вчера (недела) во Србија има 565 пријавени случаи на...

Дебакл при слетување: Руско летало се урна на површината на Месечината

0
реклама Неуспехот на престижната мисија го нагласува падот на Русија како вселенска сила од Студената војна...

Повлечен е дресот со број 9, во чест на легендарниот французин

0
Францускиот кошаркарски сојуз, идната година ќе го повлече дресот со број 9 во...

Статуа за Коби Брајант и неговата ќерка, пред „Крипто Арена“

0
Легендарниот Коби Брајант и неговата ќерка Џана, ќе добијат статуа пред салата во која...

Полска испраќа 2.000 војници на границата со Белорусија

0
Полска ќе испрати 2.000 војници на границата со Белорусија за поддршка...

ПСЖ одби уште една понуда Ал Хилал за Марко Верати

0
Челниците на ПСЖ одбиле уште една понуда од Саудиска Арабија за Марко Верати....

Шојгу во посета на руските војници во Украина по кризата со...

0
Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу ги посети руските трупи вклучени...

Избори во Турција: Над 64 милиони турски гласачи одлучуваат за иднината...

0
Во Турција денеска се одржуваат најклучните избори во модерната историја на...

Сунак под истрага поради евентуален судир на интереси

0
Комесарот за стандарди на Парламентот на Обединетото Кралство отвори истрага против...