таг: Photo

Избори во Турција: Над 64 милиони турски гласачи одлучуваат за иднината...

0
Во Турција денеска се одржуваат најклучните избори во модерната историја на...

Сунак под истрага поради евентуален судир на интереси

0
Комесарот за стандарди на Парламентот на Обединетото Кралство отвори истрага против...

Лекарите во Британија штрајкуваат за повисоки плати

0
Британскиот министер за здравство Стив Баркли изјави дека четиридневниот штрајк на...

Тајмс: Британскиот премиер Сунак денеска ќе објави промени во владата

0
Британскиот премиер Риши Сунак се подготвува денеска да објави кадровски промени во својата...

Британскиот премиер го разреши претседателот на владејачката Конзервативна партија поради кршење...

0
Британскиот премиер Риши Сунак денеска го отпушти претседателот на неговата владејачка Конзервативна партија...

Земјотрес со интензитет од 7,7 степени ја погоди Индонезија

0
Силен земјотрес со јачина од 7,7 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди...

КФОР: го истражуваме инцидентот во Зубин Поток

0
Мировната мисија на НАТО на Косово КФОР денеска објави дека го истражува инцидентот...

Осум загинати и 19 исчезнати во невреме на Филипините

0
Осум лица загинаа, а 19 се исчезнати во поплави и други несреќи предизвикани од лошото...

Розберг: Ферари нема визија како може да ја освои титулата

0
Нико Розберг, светскиот шампион во Формула 1 од 2016 година, смета дека Ферари нема визија...

Неизвесен настапoт на двете ѕвезди на Швајцарија против Србија

0
Фудбалската репрезентација на Швајцарија се соочува со проблеми со повреди во пресрет на клучниот натпревар...