fbpx

таг: „Никола

Бугарија бара безбедноссна гаранција за посетителите на 4 февруари

0
Посакуваме деескалација и дијалог, рече бугарскиот шеф на дипломатијата Николај Милков, прашан за билатералните односи со Македонија. Во оваа насока, како...

Познати се првите петорките и капитените за Ол Стар натпреварот

0
Кошаркарот на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ, ќе биде стартер во тимот на Западот на претстојниот НБА ол-стар...

Јокиќ влезе во историјата на Денвер, го минa легендарниот Алекс Инглиш

0
Српскиот центар Никола Јокиќ стигна до 14. трипл дабл во сезоната, а Денвер ја забележа...

„Трипл-дабл“ на Јокиќ, Лејкерси врзаа четири победи

0
Српскиот кошаркар Никола Јокиќ испиша историја со уште една брилијантна партија во НБА лигата. Центарот...

Бугарските пратеници не го поддржаа Габровски за нов премиер

0
Народните претставници не го одобрија Николај Габровски за премиер на Бугарија, пренесе БГНЕС. ...

„Тајмс“: Патрушев и Бортников го убедиле Путин да ја покрене воената...

0
Секретарот на Советот за безбедност на Русија, Николај Патрушев и директорот на Федералното безбедносно биро, Александар Бортников, биле најголемите поддржувачи на...

Негативни реакции во Бугарија за македонскиот клуб во Благоевград

0
Антиевропски сили стојат зад отворањето на културниот клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград, смета официјална Софија. На отворањето на македонскиот клуб за...