fbpx

таг: „неопходни

Русија за посетата на Пелоси на Тајван: Ова е очигледна провокација

0
Русија оцени дека Кина има право да преземе „неопходни мерки за заштита на својот суверенитет“, наведувајќи дека посетата на претседателката на...