таг: навечер

(ВИДЕО) Протести во Грузија: Неколку илјади луѓе и синоќа протестираа пред...

0
Понатамошни протести во Грузија се најавени за петок навечер откако неколку илјади луѓе и синоќа протестираа пред грузискиот парламент против нацрт-законот за странски...

Над 2.000 полицајци во Париз, пред средбата меѓу Франција и Мароко

0
Францускиот весник „Ле паризиен“ открива дека во среда навечер на улиците на француската престолнина Париз ќе бидат...