таг: надлежните

Пронајдена црната кутија од местото на кое се урна авионот во...

0
Еден ден по падот на патничкиот авион во Непал, надлежните спасувачки екипи ја пронајдоа црната кутија од авионот, која ги содржи...

(ВИДЕО) 72-годишен македонски државјанин шверцувал марихуана во кутии за новогодишни пакетчиња

0
Седумдесет и двегодишен македонски државјанин е приведен од надлежните бугарски власти и против него е поведена истрага откако при претрес на...